Bandırma’dan Türkiye Şampiyonası’na

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırmalı Chronos Racing Team’in lisanslı sürücüsü Emre Kısacık, yarış hayatından söz ederek Türkiye Şampiyonası görüşmelerine başladığını söyledi.

1992 tarihinde Bandırma’da dünyaya gelen Emre Kısacık, araba kullanmaya küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğunu, babasının işi gereği sürekli araç kullandığı ve genellikle babasıyla vakit geçirdiğinden dolayı çok erken yaşta araba kullandığını söyledi. Kısacık, “12 yaşlarındayken araba kullanmayı öğrendim. Babama araba kullanmak için yalvarırdım. Trafiğe açık olmayan alanlarda köy yerlerinde araba sürerdim ve her fırsatta binerdim.” dedi. 2004-2005 yıllarında Formula 1 yarışlarını izleyerek heyecanlanan Kısacık , yarışları kaçırmadan izlediğini belirterek “Michael Schumacher’in kırmızı Ferrari’sini ve sesleri duyduğum an yarış sevdasının içinde buldum kendimi. Daha sonra her fırsatta günümüze kadar hep izledim.” diye konuştu.

“EĞİTİMLERDEN ELDE ETTİĞİM BAŞARI İLE YARIŞMALARA KATILDIM”

Kısacık, 2018 yılında simülasyonların evlerde yaygınlaşması ve esporun gündeme gelmesiyle F1 ve F2 yarışlarını eve basit bir set alarak denediğini ve sonrasında online yarışlara katılarak iyi dereceler elde ettiğini söyledi. 2020 yılında “Tosfed Yıldız’ını Arıyor” serisini kazanan, ralli yarışlarında birincilikleri olan Onat Telkenar ile tanışan Kısacık, “Onat Telkenar beni Chronos Racing takımına yönlendirdi. Endurance takımı için yer olduğunu, eğitim alarak iyi dereceler yakalayabilirsem Tosfed Dayanıklılık Kupası’nda takım ile yarışabileceğimi söyledi. Daha sonra takıma giderek eğitime girdim.” dedi. Aldığı eğitimlerin ardından kısa sürede hedef süreleri yakalayan Kısacık, yarış hayatını şu şekilde anlattı:

Takımın direktörü sezonda yarışmak isteyip istemediğimi sordu. Hemen kabul ettim ve yarışlara başladık. İlk senemizde başarı elde edemedik ama ikinci yılımızda 2022 sezonunda seriyi 2’inci tamamlamayı ve körfezdeki yağmur yarışını kazanmayı başardık.

“UMARIM BANDIRMA’YI İYİ TEMSİL EDEREK GENÇLERE ÖRNEK OLABİLİRİM”

Bu sezonun son yarışına prova için giren Kısacık, TKŞ’de ilk defa yarıştığını, 18 turdan oluşan 3 yarışın birincisinde 5’inci, ikincisinde 3’üncü ve diğer yarışı ise 4’üncü bitirdiğinin bilgisini verdi. Yarışmalardan iyi dereceler elde etmesinin ardından Türkiye Şampiyonası’nda yarışmak üzere görüşmelere başlayan Kısacık, “Takımla birlikte Türkiye Şampiyonasında yarışmak üzerine görüştük. Hem Takımım Chronos Racing’in hem de sponsorlarım Sim Bilgisayar ve Akva Gemi Acenteliği’nin desteğiyle 2023 sezonunda Türkiye Karting Şampiyonası’nda(Sprint Bireysel Yarışlar) yarışacağım. Umarım Bandırma’yı iyi temsil ederim ve gençlere örnek olabilirim.” şeklinde konuştu.

Haber: Belit Pektezel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir