Bandırma Akademi SK’dan dört sporcu milli takımda!

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma Akademi SK’dan dört sporcu, Türkiye Şampiyonası’nda sergiledikleri üstün performansla milli takıma seçildi. Sporcular, 24-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na katılacak.

Bandırma Akademi SK, hem akademik hem de sportif alanda gösterdiği başarılarla, Türkiye’nin dövüş sanatları alanında adından söz ettirmeye devam ediyor. Bandırma Akademi SK’nın dört sporcusu Aysima Ersin, Elif Ayşe Şin, Doruk Önder ve Miraç Şeker, Türkiye Şampiyonası’nda sergiledikleri üstün performansla milli takıma seçilmeyi başardı. Sporcular, 24-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na odaklanarak, İstiklal Marşı’nı coşkuyla kürsüde okutmak için büyük bir azimle çalışıyor. 2014 yılından bu yana Akademi Dövüş Sanatları Spor Kulübü olarak, Türkiye’nin birçok şampiyonunu ve milli sporcusunu yetiştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten milli sporcu Aysima Ersin, “Bandırma’nın gençlerine dövüş sanatlarını sevdirmek için çıktığımız bu yolda, durmaksızın çalışarak bu sevgiyi yaymaya devam edeceğiz.” dedi.

AKADEMİK VE SPORTİF BAŞARI BİR ARADA

Sporcuların akademik açıdan da gelişiminin önemli olduğunu vurgulayan kulüp yönetimi şu şekilde açıklamada bulundu:

“Sporcularımızın akademik yönden kendilerini geliştirmeleri de bizim için son derece önemli. Milli sporcumuz ve aynı zamanda antrenörümüz olan Aysima Ersin, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Beden Eğitimi Öğretmenliği son sınıf öğrencisi olarak, Bandırma’nın gençlerine daha verimli eğitimler sunmak için özveriyle çalışıyor. Bir diğer milli sporcumuz Batıkan Sulanc ise Balıkesir Spor Bilimleri Antrenörlük Bölümü’nde son sınıf öğrencisi olarak, akademik anlamda yaptıkları çalışmalarla sporcularımızı en iyi şekilde yetiştirmek için gayret gösteriyor. Onların bu özverili çabalarını yürekten kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.”

YEREL DESTEK ÇAĞRISI

Sporcuların aileleri ve kulüp, onlara büyük destek sağlasa da, bu yükün sadece ailelere bırakılmaması gerektiğinin altını çizen antrenör Ersin, “Bandırma’nın yerel firmalarına sesleniyorum. Bu çocuklar, Bandırma’nın geleceği ve gururu. Onlara destek olalım, onları görmezden gelmeyelim.” çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir