Altın Karınca’dan Balıkesir’e iki ödül

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karıca Ödül Töreni’nde 2 ödülün sahibi oldu.

BBB Başkanı Yılmaz sürdürülebilir şehir yaşamına katkıda bulunmak üzere; iyi uygulama örneklerinin tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Marmara Belediyeler Birliği tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘Altın Karınca Ödül Töreni’ne katıldı. Yılmaz, törende Yerel Kalkınma kategorisinde“İda Madra Jeoparkı”  ile Yönetişim ve Katılımcılık kategorisinde ise “Ne10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’ projeleri ile 2 ödüle layık görüldü. Yılmaz, ödülleri Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Büyükakın’ın elinden aldı.

“JEOPARK, BALIKESİR’E ÇOK DEĞER KATACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak iki ödüle layık görüldüklerini belirten Başkan Yılmaz; “İda Madra Jeoparkı Projesi” Balıkesir’e çok değer katacak. UNESCO tarafından onaylanan uluslararası bir park alanı ilan edilecek. Balıkesir tarihten bu yana kaplıcaları, yeryüzü şekilleri ve her türlü özellikleriyle batıda dünyanın tanıması gereken en güzel yerlerden bir tanesi. Biz, burayı jeopark alanı ilan ederek Balıkesir ile birlikte içine aldığı diğer il ve ilçe belediyeleri ile Balıkesir’imizin 20 ilçe belediyesi ile siyaset üstü bir yaklaşımla birlikte hareket ediyoruz. Dünyada böyle yerleri görmek için gezen 5 milyona yakın turist var. Biz de bu kitleyi bölgemize çekeceğiz. UNESCO marka değerini alıp, yolumuza öyle devam etmek istiyoruz. Diğer ödülümüzü de “Ne10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi”miz ile aldık. Burada proje ekiplerimiz şehirdeki her şeyin katılımcı belediyecilik esaslarına uygun olarak yapılmasını sağlıyor. Projelerimizde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir