Temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleşti

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Dursun Mirza başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Melih Çınar Sergi Salonu, Dijital Gençlik Merkezi olarak kullanılmak üzere 5 yıllığına bedelsiz olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi.

Toplantı, belediyenin Haziran ayında gerçekleştirdiği etkinliklerin sunumuyla başladı. Başkan Mirza, Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali’nin tamamen sponsorlar tarafından finanse edildiğini ve toplam festival maliyetinin 9 milyon 300 bin lira olduğunu açıkladı. Mirza ayrıca, belediyenin iki ay boyunca 181 milyon lira gelir elde ettiğini ve rezervlerle birlikte toplam gelirin 200 milyon liraya ulaştığını belirtti. Belediyenin bu dönemdeki harcamalarının ise 168 milyon lira olduğunu ifade etti. Temmuz ayı olağan toplantısına ait gündemde ise diğer Kurum ve Kuruluşlarına ait yapım, bakım, onarım ve taşıma işlerinin Başkanlığımızca üstlenilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü yazısı oy birliğiyle kabul edildi.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, Barış Manço Kültür Merkezi’nin zemin katındaki Melih Çınar Sergi Salonu’nun Dijital Gençlik Merkezi olarak kullanılmak üzere 5 yıllığına bedelsiz olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesi talebi oy çokluğuyla kabul edildi. CHP Meclis Üyesi Elif Didem Çidem, karara ilişkin söz hakkı alarak, “Sanatçı kimliğimle bu karara kabul veremem. Her hafta bir sergi oluyor. Herkes uğrayabiliyor. Resim sanatıyla ilgilenen birçok insan var. Sizin hassasiyetinize güveniyorum. Uzun vadede daha iyi salonlar konusundaki projeler hakkında konuştuk. Bu kararla ilgili benim kararım olumsuz.” dedi.

Mülkiyeti Belediye’ye ait 600 Evler Mahallesi, 2663 Ada 1 Parsel ve 2664 Ada 1 Parselin satışı hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğü yazısı oy çokluğula kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir