Mehmet Doğan’ın iddiasına Sert’ten cevap

Haberi sosyal medyada paylaşın!

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan’ın iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, Çömez’in AK Parti milletvekili olduğu süre zarfında annesi ve ablasının üye kayıtlarının yapıldığını kesin bir dille reddetti.

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan’ın Turhan Çömez hakkındaki iddialarına cevap verdi. Sert, e-Devlet uygulaması üzerinden yapılan araştırmanın sonucunda Turhan Çömez’in annesi İkbal Çömez ve ablası Hacer Dere’nin AK Parti üyeliğiyle ilgili iddialarının doğru olmadığını belirtti.

Sert, İkbal Hanım’ın 2008 yılının Şubat ayında, Hacer Hanım’ın ise 2016 yılının Şubat ayında AK Parti’ye bilgileri dışında üye yapıldığını tespit ettiklerini söyledi.

Sert, Turhan Çömez’in 2008 yılında Ergenekon Kumpas Davası’ndan dolayı İngiltere’de bulunması sebebiyle annesinin AK Parti’ye üye olamayacağını ifade ederek “Sayın Milletvekilimiz Turhan ÇÖMEZ’in annesi İkbal ÇÖMEZ ve ablası Hacer DERE’nin her ne kadar 2003 yılında AKP’ye üye olduğu hususunda AKP İlçe Başkanı Mehmet DOĞAN tarafından kamuoyuna bilgilendirme yapılmışsa da; e-Devlet uygulaması üzerinden yapılan araştırma neticesinde İkbal Hanım’ın 2008/2 döneminde, Hacer Hanım’ın ise 2016/2 döneminde partiye, bilgileri dışında üyeliklerinin yapıldığı tespit edilmiştir. Halkımızın takdir edeceği üzere, 2008 yılında Ergenekon Kumpas Davasından dolayı İngiltere’de bulunan vekilimizin annesinin AKP’ye üye olması hayatın olağan akışına aykırıdır.” dedi.

Bu durumla ilgili parti olarak gerekli hukuki sürecin başlatılacağını belirten Sert, İYİ Parti Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Av. Ömer Faruk Dere’nin bu konuda adımlar atacağını açıkladı. Çömez ve Sert, e-Devlet çıktılarını da kamuoyuyla şu şekilde paylaştı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir