Fidanlar toprakla buluştu

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Cumhuriyet Ormanı Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte Rotary Kulübü Başkanı ve TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumlusu Burak Uğur, “Unutulmamalıdır ki doğanın bize ihtiyacı yok, bizim doğaya ihtiyacımız var.” dedi.

Dört yıl önce başlatılan ve cumhuriyetin 99. yılı kutlama programları çerçevesinde devam eden fidan dikim etkinliği bu yıl yüksek ilgi ile tamamlandı. Bandırma Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi, Bandırma Rotary Kulübü, Bandırma Lions Kulübü ve TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumluluğunun ortaklaşa düzenlediği etkinlik ile onlarca fidan toprakla buluştu.

“AMACIMIZ DOĞA SEVGİSİNİ VE ÇEVRE BİLİNCİNİ AŞILAMAK”

Etkinlik hakkında konuşan Bandırma Rotary Kulübü Başkanı ve TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumlusu Burak Uğur düzenlenen etkinlik ile doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamayı amaçladıklarını belirterek” Dört yıldır bir farkındalık etkinliği olarak gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon ile çok güzel bir orman yarattık. Her yıl düzenli olarak eklediğimiz fidanlar ile büyüttüğümüz ormanımızda, bu yılki etkinlik ile hem bakımlarını gerçekleştirdik hem de kurumuş olan fidanların yerine fidan dilimi sağladık. Amacımız herkese doğa sevgisini, çevre bilincini aşılayabilmek. Unutulmamalıdır ki doğanın bize ihtiyacı yok, bizim doğaya ihtiyacımız var.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir