DEVA Partisi İlçe Başkanı Özlem Paşaoğlu: “Festivallerin keyfi kararlarla, özgürlükleri kısıtlayarak engellenmesine dur demeliyiz”

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Balıkesir Sivil Toplum Platformu’nun festivaller hakkındaki  açıklamasına DEVA Partisi Bandırma İlçe Başkanı Özlem Paşaoğlu da tepki gösterdi.

Kültür ve sanat alanının baskılanmaması gerektiğini vurgulayan Paşaoğlu, bu kısıtlayıcı açıklamalara sessiz kalındığı takdirde büyük problemlere yol açılacağını söyleyerek “Açıklamayı üzülerek okudum. Uzun yıllardır kültür ve sanat alanı baskılanarak suistimal ediliyor. Kültür ve sanatın özgürlüğünü, evrenselliğini reddeden anlayış gerilememize sebep oluyor. Buradaki en temel sorunumuz ‘zihniyet’ sorunudur. Festivallerin, konserlerin keyfi kararlarla, özgürlükleri kısıtlayarak engellenmesine dur demeliyiz. Bu açıklamalara sessiz kalırsak ileride daha büyük sorunlarla karşılaşacağız.”

“BASKICI, SANSÜRCÜ, OTORİTER ZİHNİYETİN ACİLEN ORTADAN KALKMASI GEREKİYOR”

DEVA Partisi İlçe Başkanı olarak Balıkesir Sivil Toplum Platformu’nun yaptığı açıklamayı tamamen baskıcı ve kısıtlayıcı bulduğunu aktaran Paşaoğlu, “Müzik dinlemek, dans etmek, alkol tüketmek gibi etkinlikler, cinsiyetle ilgili sınırlamalara tabi tutulmamalıdır. Kadın ve erkeklerin ayrı yerlerde bulunmasını gerektiren bir uygulama, bu temel değerleri ihlal ettiği gibi toplumun gerilemesine sebep olur. Baskıcı, sansürcü, otoriter zihniyetin acilen ortan kalması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Haber: Belit Pektezel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir