DEVA İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bandırmalı Kayserilioğlu, BGC’de açıklamalarda bulundu

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Çalışmaları Başkanı, Bandırmalı Bahar Somer Kayserilioğlu, “Bandırma Gazeteciler Cemiyeti”nde(BGC) açıklamalarda bulundu.

Son olarak yaşanan depremin üzüntüyü dile getiren Kayserilioğlu, “Acımız büyük. Ancak 1999 yılında yaşadığımız Körfez depreminden bugüne kadar hiçbir önlem alınmadığı için de kızgınım” dedi.
Elektronik Mühendisi, İstanbul’da Stratejik Yönetmelik Danışmanlığı sahibi olup, 8 yıldır üniversitede “Uluslararası Yönetim ve İnsan Kaynakları” konusunda dersler verdiğini ve 2004 yılından bu yana kadın hareketinin içinde bulunduğunu belirten Kayserilioğlu, şunları söyledi:
“Ülkemizde kadının hem istihdamda artması ve karar mekanizmaları içinde daha fazla yer alması gerekir. Siyasette de kadın kotası artmalı, örneğin parlamentoda kadın ve erkek oranlarının yüzde 50’şer olarak temsili yerinde olacaktır. DEVA’ya, Genel Başkanımız Ali Babacan’ın çağrısı üzerine girdim. Şu anda partimizde yüzde 35 kadın kotası var. Bu oran en yüksek bizim partimizde bulunuyor. 16 kadın başkanımız var.”
DEVA’nın, özgürlükçü demokrasiyi savunan bir parti olduğunun altını çizen Kayserilioğlu, depremin ardından üniversitelerin kapatılmasının yanlış bir karar olduğuna dikkati çekerek, “Sürekli vatandaşların içindeyiz. Partimizin oy oranı sürekli yükseliyor. Vatandaşın, partimize büyük bir teveccüh gösteriyor” dedi.
Bandırma 17 Eylül İlkokulu, Bandırma Ortaokulu ve ŞMG Lisesi mezunu olan Kayserilioğlu, Bandırma Bakkallar Odası Başkanlarından, rahmetli Hamit Somer’in kızı, Semih ve Merih Somer’in kardeşi. Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan da, Kayserilioğlu’nun dayı oğlu oluyor.

Haber: Önder Balıkçı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir