Bandırma’da 19 Mayıs coşkusu: Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen resmi tören büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Elüstü yaptı. Konuşmanın ardından halk oyunları gösterileri sergilendi. Şehit Mehmet Gönenç Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Emin Alınmaz, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu. Programın devamında “Sakarya, Mustafa Kemal’i Düşünüyorum ve O Geliyor” isimli şiirler okundu. 19 Mayıs kutlamaları jimnastik gösterisi, okçuluk sporcularının performansları ve çeşitli halk oyunları gösterileri ile sona erdi.

Törene Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğ. Gen. Levent Eğren, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, Bandırma İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Ahmet Tunç, Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Elüstü, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma Orman İşletme Müdürü Faruk Tuna Yüksek, siyasi parti temsilcileri, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir