Bandırma Belediyesi’nden gazetecilere yemek daveti

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma Belediyesi, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolasıyla Bandırma’nın basın mensuplarına bir akşam yemeği düzenledi.

Bandırma Belediyesi tarafından “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” adına akşam yemeği düzenlendi. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşma yemeğine, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Balıkesir Temsilcisi Önder Balıkçı, Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği Başkanı Tufan Dalgıç ve Bandırma’da çalışan basın mensupları katılım sağladı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Balıkesir Temsilcisi Önder Balıkçı ve Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği Başkanı Tufan Dalgıç günün anısına birer konuşma gerçekleştirerek basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar.

“YAPILAN HABERLERİ ÖZENLE TAKİP EDİYOR, DİKKATE ALIP ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, konuşmasını gerçekleştirdi. “Bu geceyi birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek adına düzenledik,” diye sözlerine başlayan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Bandırma’yı ortak akılla yönetiyoruz,” vurgusunda bulundu. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Bizler belli bir stratejik plan çerçevesinde vatandaşlarımıza vadettiğimiz sözleri gerçekleştiriyoruz. Muhakkak eksik kaldığımız noktalar vardır. Bunları da basın emekçilerimizden öğreniyoruz. Yapılan haberleri özenle takip ediyor, dikkate alıp çözüm bulmaya çalışıyoruz. ‘Birlikte yönetiyoruz,’ anlayışı da zaten buradan geliyor,” dedi. “Ciddi ekonomik kriz ve ayrışmalardan kaynaklı olarak içinde bulunduğumuz dönemde birlik ve beraberliğimiz çok önemli,” sözleriyle konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Birlik ve beraberliği önce yerelde sağlamak, ulusal birlik ve beraberliği sağlayacaktır. Düşüncelerimiz ve ideolojilerimiz farklı olabilir ancak bugün bir aradayız. Biz istiyoruz ki hoşgörü ve sevgi kazansın.” ifadesinde bulundu. Sözlerini noktalarken basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan gazetecileri de unutmadı. Ani ölümüyle sevenlerini hüzne boğan Ali Osman Ata’yı ve vefat eden tüm basın mensuplarını rahmetle anan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, rahatsızlığı sebebiyle hastanede tedavi gören Engin Arıcan’a ise geçmiş olsun dileklerini iletti.

“ÇEŞİTLİ HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ”

Konuşmaların ardından basın mensuplarına çeşitli hediyeler takdim edildi. Sonrasında, Bizim Müzik Grubu’nun sahnesi ile gece devam etti. Geceye katılan basın mensupları da bu sahneye ortak olarak şarkılar, şiirler okuyup hem eğlendiler hem de eğlendirdiler. Gecede eğlencenin yanı sıra duygusal anlar da yaşandı. Bandırma basının yaşayan efsanesi olarak adlandırılan 92 yaşındaki Abdurrahman Öz, salondan ayrılırken büyük bir duygu seli ve alkışlar eşliğinde uğurlandı. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, tek tek tüm masalara oturup basın mensuplarıyla uzun süre sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir