Bandırma Akademik Odalar Platformu Temmuz ayı toplantısı sonuç bildirgesi yayınlandı

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma Akademik Odalar Platformu (BAOP), Temmuz ayı toplantısında önemli konular ele alınarak sonuç bildirgesi yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde 9 akademik odanın bir araya gelmesiyle kurulan ve çalışmalara hızla başlayan Bandırma Akademik Odalar Platformu (BAOP), Temmuz ayı toplantısında önemli konular ele alınarak sonuç bildirgesi yayınladı.Toplantıda BAOP, Bandırma’nın içme suyunun karşılandığı Gönen Şaroluk Bölgesi’nde, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu alınmadan altın ve bakır madeni çıkartmak için sondaj çalışmalarının başladığı yönünde bilgiler aldığını belirtti. Ayrıca içme suyu kalitesinin bozulması yönündeki endişeler nedeniyle, BAOP olarak bölgedeki ilgili kurumlar, kuruluşlar ve vatandaşlarla iş birliği yaparak bu konuda çalışmalar yapılmasına karar verildi.

ETİMADEN ATIK SAHASI

Bandırma’nın önemli sorunlarından biri olan Etimaden Atık Sahası’nın (Şılam Havuzu) geleceği de toplantının gündemindeydi. Bakanlıkla yapılan sözleşmenin sona ermesi göz önünde bulundurularak, yeni atık sahasının neresi olacağı ve ilgili bölgede nasıl bir çalışma yapılacağı konularında kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla BAOP olarak çalışmalar yapılmasına karar verildi. Yeşil alan, park gibi projelerle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi ve sürecin şeffaf bir şekilde yürütülmesi gerektiği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir