Bandırma Akademik Odalar Platformu (BAOP) kuruluşunu duyurdu

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma’da faaliyet gösteren 9 akademik oda, Bandırma Akademik Odalar Platformu’nun (BAOP) resmi olarak kurulduğunu duyurdu.

Uzun bir süredir üzerinde çalışılan platform, Makine Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Tabipler Odası, Diş Hekimleri Odası, Eczacılar Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu temsilciliklerinin bir araya gelmesiyle hayata geçirildi. Basın toplantısına katılanlar arasında Makine Mühendisleri Odası Bandırma Temsilcisi Gürbüz Gözcüler, İnşaat Mühendisleri Odası Bandırma Temsilcisi Gürkan İlgin, Mimarlar Odası Bandırma Temsilcisi Çağrı Aldemir, Tabipler Odası Bandırma Temsilcisi Zafer Yılmaz, Diş Hekimleri Odası Bandırma Temsilcisi Ebru Şahin, Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu Bandırma Temsilcisi Serdar Polat, Eczacılar Odası Bandırma Temsilcisi İrem Çırak, Kimya Mühendisleri Odası Bandırma Temsilcisi Salih Yaldız ve Elektrik Mühendisleri Odası Bandırma Temsilcisi Hüseyin Alpdoğan yer aldı. Toplantıda, platformun dönem sözcüsü olarak Salih Yaldız seçildi.

Platformun dönem sözcüsü Salih Yaldız, BAOP’un Bandırma’da etkin, yetkin ve saygın bir platform olarak tanınmasını sağlayacaklarını belirtti. Yaldız, “Kendi çalışma alanlarımızda akademik faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Yerel düzeydeki tüm akademik odalar olarak, değişen dünya koşullarına uyum sağlamak ve ortaya çıkan sorunlara daha kapsamlı çözümler üretebilmek için BAOP’u kurduk. Bandırma’dan başlayarak Gönen, Erdek, Manyas ve Adalar da dahil olmak üzere bölgenin sorunlarına çözümler getireceğiz. Bölgedeki tüm meslektaşlarımızla fikir alışverişinde bulunacağız ve yönetimlere bu fikirleri sunacağız.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir