Başkan Akın: “Bandırma, Balıkesir’den güzel görünüyor”

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma’da ek hizmet binasında vatandaşla buluşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’nın Balıkesir için taşıdığı öneme vurgu yaparak Paşakent Mahallesi’nde bulunan Kültür Merkezi binasının ihalesinin yakında yapılacağını ve Askeri Çamlık’taki alanla ilgili mutabakata varmak üzere olduklarını belirtti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’da vatandaşla bir araya geldi.Bandırma’nın  Balıkesir’in önemli bir ilçesi olduğunu vurgulayan Akın, geçmiş dönemde Bandırma’nın hak ettiği hizmet alamadığına dikkat çekti. Akın, “Balıkesir’den Bandırma’ya yeteri kadar hizmet verilmemesi Balıkesir için bir kayıptır. Bandırma Belediye Başkanımızla tam bir uyum içerisinde Bandırma’nın gelişimi için bir yola çıktık. Şimdi bir yol haritası hazırlıyoruz. 1/5000’lik planların hazırlanmasına çok az bir süre kaldı.” dedi. Başkan Akın, Paşakent Mahallesi’nde bulunan Kültür Merkezi binasının ihalesinin yakında yapılacağını ve Askeri Çamlık’taki alanla ilgili mutabakata varmak üzere olduklarını belirtti. Bandırma’nın ihtiyaç duyduğu tüm planlamaların yapıldığını söyleyen Akın, “Yakında Paşakent Kültür Merkezi binasının ihalesini yapıyoruz. Askeri Çamlık’taki alan ile ilgili mutabakatı sağlamak üzereyiz. İhtiyaç olan bütün planlamaları yaptık. Bandırma, Balıkesir’den güzel görünüyor.” dedi.

“BORÇLARIN ARKASINA SIĞINMADAN SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ”

30-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Balıkesir Dönüşüm Kongresi hakkında da bilgi veren Akın, bu kongrenin Türkiye’de bir ilk olacağını ve 2050 vizyonunu ortaya koyacaklarını ifade etti. Akın, “Balıkesir, tüm ilçeleriyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Borçların arkasına sığınmayacağız. Sözlerimizden ve vaatlerimizden geri durmayacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir