AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey’den 28 Mayıs çağrısı

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Türkiye’nin, 21 yıldır süren istikrar ve güçlü liderlikle birlikte hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini belirten AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Çevremizi saran zorluklardan kurtulup Türkiye Yüzyıl’ına ulaşmak için güçlü, tecrübeli ve vizyoner bir liderin yol göstericiliği şarttır. Bu nedenle 28 Mayıs seçimi büyük önem taşımaktadır” dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çağrıda bulundu. Vekil Canbey, özellikle, 28 Mayıs’ta sandığa giderek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermelerini gönülden rica ettiğini söyledi.  ‘Milletimiz için, yarınlarımız için ve güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan ile yolculuğumuza devam etmeliyiz’ diyen Vekil Canbey şu açıklamalarda bulundu:
“Ülkemiz bir ateş çemberinin içerisinde. Çevremize şöyle bir bakalım. Güneyimizde Libya iç karışıklık içerisinde. Altında binlerce metreküp petrol, doğalgaz ve hidrokarbon yatakları bulanan Mavi Vatanımıza göz dikmiş hainler, Libya’da bulunmamızdan, Kıbrıs’taki güçlü varlığımızdan rahatsız. Suriye’de yıllardır oluşturulmak istenen bir terör koridoru bulunmaktadır. Irak’ta hala bir istikrar söz konusu değil. Doğumuzda Ermenistan, Karabağ zaferimizden dolayı öfkeli, zayıf kalacağımız günü bekliyorlar. Kuzeyimizde, Rusya – Ukrayna savaşı hala devam ediyor, ne zaman biteceği belli değil,
Batıda Yunanistan adalarını ABD silahlandırmaya devam ediyor. Böyle bir coğrafya içerisinde Türkiye’nin güçsüz kalma, zayıf kalma, geriye gitme, hatta yerinde durma gibi bir lüksü yoktur.
Savunma sanayisi, ekonomisi, diplomasisi ve yeraltı zenginliklerini kazandırarak daha güçlü olmak zorundayız.

“GÜÇLÜ LİDERLİKLE GEÇMİŞTEN GELECEĞE: TÜRKİYE YÜZYILINA DOĞRU”
Çok şükür, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda ülkemiz çağ atladı. 3 bin 600 dolar olan kişi başı milli gelir, 10 bin 600 dolara yükseldi.  
İhracatımız 36 milyar dolardan 255 milyar dolara çıktı. %20 olan yerli ve milli savunma sanayi bugün %80 oranlarına yükseldi. Ülkemiz 21 yılda 3,5 trilyon dolar yatırıma kavuştu. 
Bölgesinde ve dünyada masada ve sahada sözü dinlenilen bir Türkiye inşa edildi.
Tüm bu başarılar kolay kazanılmadı. Gezi Kalkışması, 17-25 Aralık yargı darbe teşebbüsü, 15 Temmuz hain FETÖ Darbe girişimi, hendek siyaseti, ekonomik saldırılar, Kovid-19 salgınına rağmen bu başarılar elde edildi. Çünkü istikrar sayesinde, çünkü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği sayesinde, çünkü vatanını ve milletini seven AK kadroların azmi sayesinde, Cumhur İttifakı’nın birlik ve beraberliği sayesinde gerçekleştirildi.

“TÜRKİYE YÜZYIL’ININ EŞİĞİNDE: GÜÇLÜ LİDERLİKLE HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK”
Türkiye, 21 yıldır süren istikrar ve güçlü liderlikle birlikte hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor. Çevremizi saran zorluklardan kurtulup Türkiye Yüzyıl’ına ulaşmak için güçlü, tecrübeli ve vizyoner bir liderin yol göstericiliği şarttır. Bu nedenle 28 Mayıs seçimi büyük önem taşımaktadır.
Özellikle tüm hemşerilerimden, 28 Mayıs’ta sandığa giderek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermelerini gönülden rica ediyorum. Milletimiz için, yarınlarımız için ve güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan ile yolculuğumuza devam etmeliyiz.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE TAŞIYAN GÜÇLÜ LİDER
Yerli ve milli akıllı cihazımız TOGG’u başarıyla hayata geçirdi.
85 yıllık aradan sonra özlemle beklediğimiz Ayasofya Camii’ni tekrar ibadete açtı.
İHA-SİHA, TCG Anadolu, Kızılelma, Bayraktar gibi dünya standartlarında savunma sanayi
araçlarını ülkemize kazandırdı.
PKK başta olmak üzere tüm terör örgütlerini ülkemizden silip yok etme noktasına getirdi.
Bölünmüş yol ağları, hızlı tren hatları, şehir hastaneleri, köprüler, okullar ve üniversiteler gibi toplam 3,5 trilyon dolarlık yatırımlarla ülkemizi donattı.
Uluslararası alanda güçlü ve sözü dinlenilen bir Türkiye’yi ortaya koydu.
Karadeniz’de milli doğalgaz rezervlerini keşfederek enerji bağımsızlığımızı sağladı.
Mavi Vatan’ı inşa ederek denizlerdeki güvenliğimizi güçlendirdi.
Kıbrıs’ta kapalı Maraş’ı açarak adil bir adım attı.
Libya, Suriye ve Karabağ gibi bölgelerde zaferler elde etti.
Mazlum Filistin halkının yanında durarak güçlü bir ses oldu.
BM kürsüsünden zalimlere “Dünya 5’ten Büyüktür” hakikatini haykırdı.
Kısacası, bayrağımıza, vatanımıza ve milletimize sıkı sıkıya bağlı oldu.

KILIÇDAROĞLU MİLLETİMİZLE SAMİMİ BİR İLİŞKİ KURAMADI
“PYD’yi terör örgütü olarak görmüyoruz”, “YPG bize neden saldırsın”, “Karabağ’a 300 cihatçı gönderdiler”, “Libya’da ne işimiz var” demesi, FETÖ’ye yönelik sürekli olumlu ve sıcak mesajlar vermesi, 
252 şehit verdiğimiz 15 Temmuz hain darbe girişimi için “15 Temmuz tiyatrodur” gibi ifadeleriyle nasıl milliyetçi olduğunu açıkça ortadadır.
Bu söylemler, onun samimi olmadığının açık bir göstergesidir.

Kılıçdaroğlu dün başörtüsü için “1 Metre Bez Parçası’’ dediğini unutmadık
Başörtüsü özgürlüğünü anayasa güvencesi altına alma çağrılarımıza destek vermeyen Kılıçdaroğlu değil miydi!, şimdi ne değişti?

Kılıçdaroğlu FETÖ’yle işbirliği yapmaktadır. O samimi değildir, fikirleri, davranışları ve söylemleri birbirinden kopuktur.
Aziz milletimiz ise her şeyin farkındadır. 
Oy avcılığı yapmak için maskeler takan Kılıçdaroğlu’nun gerçek yüzünü görmektedir. 28 Mayıs’ta sandıkta gereken cevabı kendisine verecektir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun içindeki gerçeği gizleyen samimiyetsizliğe son verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir