Uğur: “Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi bir çevre bırakmalıyız”

Haberi sosyal medyada paylaşın!

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında miniklere çevre bilincini aşılamak ve doğa konusunda farkındalık kazandırmak için etkinlik düzenlendi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında TEMA Vakfı Bandırma Şubesi, Bandırma Kent Konseyi Bandırma Belediyesi Bandırma Rotary Kulübü ortaklığıyla etkinlik düzenlendi. Çocuklara çevre bilinci oluşturmak, doğa sevgisini aşılamak amacıyla düzenlenen etkinlikte TEMA Vakfı Bandırma Temsilcisi ve Rotary Kulübü Başkanı Burak Uğur, günün anlam ve önemine dikkat çekti.

Uğur, miniklere daha iyi ve sağlıklı bir gelecek bırakmak için farkındalık yaratılması gerektiğini ifade ederek, “Çocuklarımızın bugünü doyasıya yaşayabilmesi için burada toplandık. Dünya her gün daha yaşanmaz bir hale geliyor. Geleceğimiz çocuklara çok daha güzel bir miras bırakmamız için bu farkındalığı çocuklarımıza iletmeliyiz.” dedi.

HAYRETTİN KARACA ANILDI

Bandırma TEMA Vakfı olarak bine yakın öğrenciye doğa eğitimi verdiklerinden söz eden Uğur, “Öğrencilerimiz, sınıfta aldıkları eğitimin tamamlayıcı noktası olarak bugün burada doğa ile buluştu. Bu eğitime evde, bahçede devam edebilmeleri için de çocuklarımıza mısır tohumu dağıtacağız.” dedi. Hayrettin Karaca’nın da anıldığı etkinlikte Uğur, kısaca  Karaca’nın Bandırma’da doğduğunu, kendini insanlığın yararına ve doğaya adamış bir orman kahramanı olduğunu vurguladı. Söyleşinin ardından öğrenciler Hayrettin Karaca anısına doğada kitap okudu.

General Balcı Çamlığı’nda düzenlenen etkinlikte Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ve Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat da günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirerek öğrencilerle birlikte vakit geçirdi. Ardından Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Tema Vakfı Bandırma Temsilcisi ve Bandırma Rotary Kulübü Başkanı Burak Uğur, Lions Bandırma Kulübü Başkanı Aslan Çeker ve Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat TEMA vakfını temsil eden öğretmenlere başarı belgesi takdim etti. Etkinlik sonunda öğrencilere 50 bin adet mısır tohumu dağıtıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir