Kuş Cenneti’nde satranç turnuvası

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma’ya bağlı Kuş Cenneti Mahallesi’nde “1. Satranç Turnuvası” ve “Mahalleler arası 2. Geleneksel Futbol Turnuvası”nın grupları belirlendi.

Kuş Cenneti Mahallesi Muhtarı Murat Özgenç, kültürel ve sportif etkinliklere önem verdiklerini belirtti.

SATRANÇ TURNUVASI

Açık havada yapılan satranç turnuvasının 8, 10 ve 12 ve serbest yaş kategorileri arasında gerçekleştiğini belirten Özgenç, “Her kategoride 32 kardeşimiz yarışıyor. Turnuvamıza ülkemizin birçok kentinden gelen çocuklarımız var. Bu turnuvayı her yıl yaparak geleneksel duruma getirmek istiyoruz” dedi.

FUTBOL TURNUVASININ GRUPLARI BELİRLENDİ

Ardından, Kuş Cenneti Mahallesi’ndeki doğal çim futbol sahasında yapılacak “Mahalleler arası 2. Geleneksel Futbol Turnuvası”nın grupları belirlendi.

Kura çekimine geçilmeden önce konuşan Muhtar Murat Özgenç, bu turnuvanın gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi, sahamızın ışıklanmasını sağladı. Az sonra kurasını çekeceğimiz turnuvamızın maçları, 18 takımın katılımıyla 6 Ağustos-16 Eylül 2023 tarihleri arasında, saat 19.30-22.00 arasında oynanacaktır. Toplam 57 maç yapılacak. Sahamıza bir de protokol tribünü yaptık. Çok heyecanlı ve zevkli bir turnuva olacağına inanıyorum. Turnuvamızın amacı mahallelerimiz arasında birlik-beraberlik ve dayanışmayı sağlamaktır. Bu turnuvanın, Bandırma kırsalının en büyük ve güçlü organizasyonu olacağına inanıyorum. Maçlarda, Balıkesir bölgesi futbol hakemleri görev yapacaktır.”

MEHMET DOĞAN KONUŞUYOR

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan da Kuş Cenneti’ndeki futbol sahasının yapımında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın hiçbir masraftan kaçınmadığını, kendilerinin de turnuvanın düzenlenmesine katkı sağlamak için hızlı ve özverili bir çalışma yürüttüklerini vurgulayarak, turnuvaya katılacak takımlara başarılar diledi.

Kuş Cenneti’nde geçen yıl yapılan turnuvada birinci olan Gölyaka Mahallesi takımına armağanı muhtar Ahmet Karagöz’e verildi.

GRUPLAR BELİRLENDİ

Ardından, futbol turnuvasının grupları belirlendi.

Geçen yılki futbol turnuvasında ilk üç sırayı paylaşan Gölyaka, Doğa ve Aksakal takımları üç grubun seri başı olarak belirlendikten sonra 6’şar takımdan oluşan üç grupta şu 18 takım kura ile yer aldı.

A GRUBU: Doğa, Tophisar, Akçapınar, Danişment, Turumtay, Çavuşköy

B GRUBU: Gölyaka, Dutliman, Dedeoba, Kuş Cenneti, Yeşil Çomlu, Erikli

C GRUBU: Aksakal, Misakça, Yeni Yenice, Ömerli, Şirinçavuş, Kızıksa

MUSTAFA KEMALPAŞA’DAN TAKIM KATILDI

Turnuvaya, Mustafa Kemalpaşa ilçesinden de Turumtay Mahallesi takımı katılıyor. Mustafa Kemalpaşa takımı, A Grubu’nda mücadele edecek.

KARACABEY’DEN ÜÇ TAKIM

Kuş Cenneti Futbol Turnuvası’nda, Karacabey ilçesinden de üç mahalle takımı katılacak. Bu takımlar Tophisar, Danişment ve Çavuşköy’den oluşuyor.

MANYAS’TAN BİR TAKIM

Turnuvada, Manyas ilçesinden de bir takım yer alacak. Kızıksa, turnuvada başarılı olmak için mücadele verecek.

Turnuvada yer alan diğer takımlar, Bandırma’nın kırsal mahallelerinden oluşuyor.

 Haber: ÖNDER BALIKÇI

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir