Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Bandırma’da kutlandı

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma’da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı.

Bandırma’da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, düzenlenen resmi törenle kutlandı. Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Garnizon Komutan Vekili Albay Alaattin Özdemir, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Liman Başkanı Kürşat Ayyıldız, Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bandırma Liman Başkanlığı’nın düzenlediği törende, Bölge Liman Başkanlığı Temsilcisi Mustafa Yalçın günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Yalçın, “Bizlere bu denizleri miras bırakanların verdikleri mücadele ve çabaları adına ömrümüz boyunca ödeyeceğimiz borcumuzdur. Bu vesile ile 7000 yıllık Türk tarihimizde, denizcilik alanında bizlere ismini ve yaptıklarını miras bırakan, Umur Bey’i, Turgut Reis’i, Barbaros Hayrettin Paşa’yı, Karamürsel Bey’i, Piyale Paşa’yı, Piri Reis’i, Oruç Reis’i, Çaka Bey’i, Kılıç Ali Reis’i ve denizlerle çevrili ülkemizi bize miras bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile tüm denizci büyüklerimizi ve şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Dünyayı tekrar haritamıza sığdırmak ve denizlerde her daim Türk Bayrağı’nın dalgalanması dileği ile… 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Konuşmanın ardından tören denizde devam etti. Römorkörler ile Bandırma Protokolü tarafından görevi başında şehit düşenlerin anısına denize çelenk bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir