BİGEP yeni dönemde ilk toplantı

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların aylık değerlendirmesi Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantı ile gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz eğitim- öğretim döneminde her ay bir ilçede yapılan değerlendirme toplantılarının 2022-2023 dönemindeki ilk toplantı Dursunbey İlçesinde gerçekleştirildi. BİGEP Projesinin çalışmalarını yakından takip eden Vali Şıldak Dursunbey İlçesinde yaptığı toplantılarda İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, okulların BİGEP Proje sorumluları ve zümre başkanları ile bir araya geldi. Programına “İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı” ile başlayan Vali Şıldak İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile BİGEP Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları ele aldı. Dursunbey Kaymakamı Ramazan Teke ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın da hazır bulunduğu toplantıda projenin İl genelindeki faaliyetleri görüşüldü.

AKADEMİK BAŞARI HEDEFLEDİ

Vali Hasan Şıldak öncülüğünde Balıkesir’in ‘Eğitim Şehri’ olma yolcuğunda sinerji ve motivasyonun yükseltilmesi amacıyla yola çıkan BİGEP Projesi il genelinde oluşan heyecanla birlikte akademik başarıyı arttırmayı hedeflediğini belirtti. Toplantıda ilk olarak Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir yürütülen ve planlanan çalışmalar ile ilgili istatistiki bilgileri içeren bir sunum yaptı. Müdür Gökdemir sunumda Dursunbey’deki okul ve öğrenci sayıları, pansiyonlar, atölyeler, etkinlik çalışmaları, düzenlenen turnuvalar, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.

YATIRIMI PLANLARI KONUŞULDU

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı toplantının devamında yaptığı sunumda, yeni dönemde akademik başarıya odaklanan BİGEP kapsamında 8’inci ve 12’nci sınıflara yönelik yapılan ilk deneme sınavının ilçe, okul ve ders sıralamaları ile ilgili bilgiler verdi. Müdür Tatlı deneme sınavına sağlanan katılım sayılarını açıklamasının ardından okul düzeyinde ve ders bazında alınan sonuçlar neticesinde İl ortalamasının altında kalan eğitim kurumlarının özel olarak değerlendirileceğini ifade etti. Vali Şıldak, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, ikili eğitimin yürütüldüğü okullara yönelik çalışmalar, yapılacak ihtiyaç analizlerine göre eğitim yatırımı planlarıyla ilgili yapılanlar hakkında bilgi aldı.

ÖĞRENCİLERE DENEME SINAVLARI

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin 2022-2023 eğitim öğretim yılında akademik başarıya odaklandığını belirten Vali Şıldak, “BİGEP kapsamında hazırladığımız takvimle öğrencilerimiz deneme sınavları olacaklar. Sınav sonuçlarına göre başarı düzeyinde düşüş olanlarla özel olarak ilgilenilecek, fakat başarılı olanların da takip edilerek motivasyonlarını canlı tutmak için izlenmeleri gerektiğini düşünüyorum. İlçelerimizde deneme sınavları sonuçlarının değerlendirilmesi, analizlerinin yapılması ve bunlardan sonuç çıkarma noktasında yapılan çalışmalar önem taşıyor.” diye belirtti.

ZİYARETLER SÜRDÜ

Vali Şıldak, toplantının ardından Dursunbey Kaymakamı Ramazan Teke ve Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile birlikte Eminbey Caddesinde bulunan esnafa ziyarette bulundu. Esnafa bol ve hayırlı kazançlar dileyen Şıldak, Dursunbeyli vatandaşlarla sohbet etti.  Vali Hasan Şıldak İlçesindeki eğitim dolu programı sonrasında Dursunbey Kaymakamı Ramazan Teke’yi ziyaret etti. Daha sonra Dursunbey Organize Sanayi Bölgesini ziyaretle incelemelerde bulunan Şıldak, yetkililerden Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir