BANÜ 2022-2023 Akademik Yılını açtı

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi “2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni”, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımı ile gerçekleşti.

2022-2023 Akademik Yılı’nın başlaması ile birlikte Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda tören gerçekleştirildi. Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, üniversitenin kuruluşu, gelişimi ve hedefleri ile ilgili detaylı bilgiler aktardı. Özdemir, “Geleceğe Açılan Köprü” sloganı ile 2015 yılında kurulan ve “Yeni Nesil Devlet Üniversitesi” anlayışı, “Sen Umut Ol” mottosu ile akademik faaliyetlerine devam eden üniversitenin yarına umut olacak nesiller yetiştirme gayreti içerisinde olduğunu belirtti. 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne teşriflerinden dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na teşekkürlerini dile getirdi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

BANÜ İklim Elçisi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencimiz Aynur Halil konuşma gerçekleştirdi. Halil, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca yürütülen çalışmalar kapsamında 81 ilimizdeki 209 üniversitede seçilmiş olan iklim elçilerinden biri olarak Üniversitemiz iklim elçisi olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Aynur Halil, iklim değişikliği konusunda duyarlı davranılması ve farkındalığın arttırılması gerektiğini dile getirdi.

“ÜLKEMİZİ DAHA DA İLERİYE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Programda kürsüye son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu gelerek 2022-2023 Akademik Yılı açılış dersini gerçekleştirdi. Bakan Karaismailoğlu; “Ülkemizin önünü açacak projeler geliştiriyoruz. Bizler bakanlığımızdaki çalışmalarla insan, yük ve veri olmak üzere üç şey taşıyoruz. Bu üç alanda da her geçen gün yeni yatırımlar gerçekleştiriyor ve ülkemizi daha da ileriye taşımak için çalışıyoruz. Bugün yerli otomobilini üretebilen ülkemizi önümüzdeki birkaç ay içerisinde kendi fabrikalarında ürettiği 160 kilometre hıza sahip trenleri kullanabilir hale getireceğiz. Demiryolu çalışmalarımızı arttırmayı planlıyoruz. Bir taraftan da tabi karayolu, deniz ve hava yollarına da çok önemli yatırımlar yapıyoruz. İnşallah daha nice projeleri hayata geçirerek ülkemizi dünyanın en gelişmiş 10 ekonomisinden birisi haline getireceğiz.” dedi. Konuşmasının ardından Rektör Özdemir tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Bandırma Vapuru tablosu hediye edildi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni protokol üyelerinin fotoğraf çekimiyle son buldu.

AÇILIŞA YOĞUN KATILIM

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Yavuz Subaşı ve Mustafa Canbey, Garnizon Komutanı’nı vekâleten Hava İstihbarat Albay Birlik Eğitim Merkezi Şube Müdürü Emine Akman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Erdek Kaymakamı A. Atakan Atasoy, Susurluk Kaymakamı Muammer Köken, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Balıkesir İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ali Yıldız, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Rektör Yardımcıları, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, oda ve borsa başkanları, akademik ve idari personel ve öğrenciler katılım sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir