VAR kayıtları açıklansın

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırmaspor Kulübü, İzmir’de oynanıp, 3-3 beraberlikle biten Altınordu-Beyçimento Bandırmaspor maçının VAR kayıtlarının açıklanmasını istedi.

Bordo-beyazlı kulüpçe şu açıklama yapıldı:

“Spor Toto 1. Lig’de, 30.04.2023 tarihinde, Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda oynanan Altınordu-Beyçimento karşılaşmasında, Türkiye’nin ve spor kamuoyunun önünde dikkatleri çeken ve geniş yankı bulan bariz hakem hatalarına şahit olunmuştur.

  1. dakikada hakem Ali Palabıyık’ın vermiş olduğu ve VAR incelemesi sonucunda aleyhimize verilen penaltı kararı maçın gidişatını etkilemiş ve karar, spor kamuoyunda geniş yankı bulmuştur. Maç içinde verilen diğer hakem kararları da karşılaşmanın önüne geçmiştir.

Hakem Ali Palabıyık, en son 02.02.2023 tarihinde, Süper Lig’de oynanan Adana Demirspor-Fenerbahçe maçını yönetmiştir. 3 ay boyunca kendisine maç verilmezken, 30.03.2023 tarihinde, Spor Toto 1. Lig için önemli ve kritik bir maça hakem olarak ataması yapılmıştır.

Play-off potasına girecek ve ligde kalacak takımlar açısından son derece önemli Altınordu-Beyçimento Bandırmaspor karşılaşmasına en son 3 ay önce maç yönetmiş bir hakem ataması da spor basınında geniş yer bulmuştur.

Daha önce 25.12.2022 ve 29.12.2022 tarihlerinde Süper Lig karşılaşmalarının VAR kayıtları kamuoyu ile paylaşılmıştır. Şeffaflık ve tarafsızlık ilkesi kapsamında, Beyçimento Bandırmaspor Kulübü olarak 30.04.2023 tarihindeki karşılaşmamızın VAR kayıtlarının kamuoyu ve kulübümüz ile paylaşılmasını talep ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir