Bandırma Basket sezonu açtı

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma Basketbol Kulübü, 2022-2023 sezonunu kendi sahasında büyük bir açılış töreni ile karşıladı. Kulübün yeni projeleri açıklandı.  

Bünyesine kattığı yeni transferler ile Bandırma’yı Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde temsil etmeye hazırlanan Bandırma Basketbol Kulübü sezon açılışını gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı Bora Öziş yaptığı konuşmada; “Kulüp olarak vizyonumuz, tüm paydaşların aidiyet duygusuyla bir parçasını oluşturduğu, sürdürülebilir yapısı ve yetiştirici kimliğiyle tanınan ve saygıyla anılan bir kulüp olmaktır.” dedi.

“SPORCULARIMIZA EN İYİ İMKÂNLARI SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Vizyon ve misyonlarına uygun bir disiplinde çalışarak, sporculara en iyi imkânları sunmak için sürekli olarak proje geliştirmekte olduklarını ifade eden Başkan Öziş; sporcuların bedensel ve psikolojik gelişimlerini yakından takip ettiklerini belirtti. Öziş, yeni sezonda, Basketbol Genel Koordinatörü Abbas Bakırcı liderliğindeki teknik kadroları ve basketbol antrenörleri dışında diyetisyen, spor ve egzersiz psikoloğu ve fizyoterapistler ile çalışacaklarını söyledi.

“YENİ SEZON ATILIM SEZONU”

2022-2023 sezonuna büyük bir heyecanla hazırlandıklarını dile getiren Başkan Öziş; “Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da Kadınlar Bölgesel Basketbol Liginde mücadele edeceğiz. Hedefleri final gurubuna kalmak olan Kadın takımımıza ve teknik ekibimize çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Başta sporcularımızın müthiş enerjisi,  ailelerimizin ilgisi, sponsor ve destekçilerimizle birlikte hedeflerimize adım adım ulaşacağımız inancındayım.” şeklinde konuştu. Yeni sezonda, yeni adımlar atacaklarını açıklayan Öziş; “Yeni sezon bir atılım sezonu olacaktır. Sporcularımızın antrenmanlarda gösterdiği gelişimden aldığımız güçle ilk defa erkek basketbolunda yerel liglerde boy gösterme kararını almış bulunuyoruz. Tüm sporcularımıza ve hocalarımıza güveniyor ve sezonda üstün başarılar diliyorum.” dedi.

BANDIRMA BASKET DAĞCILIK VE YÜZMEDE DE İLERLEYECEK

Bandırma Basketbol Kulübü olarak yüzme ve dağcılık sporlarında da faaliyetlerine başladıklarını söyleyen Öziş; “Henüz başlangıç aşamasında olsak da bu akşam aramızda olan dağcılık ve yüzme branş sporcularımızı ve hocalarımızı bizlere bu branşlarda yaşattıkları gurur ve heyecan için teşekkür etmek istiyorum.” ifadelerinde bulundu. Bandırma Basketbol Kulübü Genel Koordinatörü Abbas Bakırcı ve Diyetisyen Görkem Didem Yurtalan da günün önemine dair konuşma yaptı. Kulübe sponsorluk yapan kurum ve kişilere plaket verildi. Kadınlar Bölgesel Lig’de yer alacak A takımı ve kulüp bünyesinde yer alan takımlar açılış töreninde boy gösterdi.

Haber: Nur Uysun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir