Bandırma Akademi Spor Kulübü’nden Avrupa ikinciliği

Haberi sosyal medyada paylaşın!

Bandırma Akademi Spor Kulübü (SK) sporcuları, 24-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen World Kyokushin Budokai Avrupa Şampiyonası’nda iki ikincilik elde etti.

Türkiye Şampiyonası’nda gösterdikleri üstün performansla milli takıma seçilen Bandırma Akademi Spor Kulübü (SK) sporcuları, 24-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen World Kyokushin Budokai Avrupa Şampiyonası’na katılım sağladı. 20 ülkenin katılım sağladığı şampiyonada Türkiye’yi temsil eden Bandırma Akademi Spor Kulübü (SK) sporcuları büyük başarı elde etti.

Kulüp Başkanı Mehmet Ersin, sporcusu Elif Ayşe Şin’in Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye dahil 12 sporcuyla yarıştığını ve 4 ayrı elemeden geçerek Avrupa ikincisi olduğunu belirtti. 60 kg büyük bayan kategorisinde yarışan milli sporcu Aysima Ersin de İngiltere ve İran gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak Avrupa ikinciliğini elde etti.

9 kez milli arenada Türkiye’yi temsil eden, Dünya, Avrupa, Avrasya şampiyonlukları bulunan, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencisi olarak akademik anlamda da başarılarını sürdüren Aysima Ersin, önce ülkemize sonra Balıkesir Bandırma’ya kendisinin ve yetiştirdiği sporcuların çok iyi dereceler getireceğinin sözünü verdi.

Başkan Ersin, Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Bandırma Akademi SK sporcuları Miraç Şeker ve Doruk Önder’in ikinci tura geçemediklerinin bilgisini vererek sporuları çabalarından dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir